PRÉMIOVÁ KVALITA A UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI

7 PÁDNÝCH DŮVODŮ, PROČ SI VYBRAT ZROVNA NAŠI PODLAHU

KONSTRUKCE PODLAH

Naše dřevěné podlahy se skládají vždy ze tří vrstev a podle toho, o kterou jde produktovou řadu, se mění typ dřeva, ze které jsou jednotlivé vrstvy vyrobeny.

PREMIUM
D/D/D/ – dub 4 mm; dub 7 mm; dub 4 mm

CLASSIC (zobrazena na obrázku)
D/S/D – dub 4 mm; smrková laťovka 7 mm; dub 4 mm

BASIC
D/S/S – dub 4 mm; smrková laťovka 9 mm; smrková dýha 2 mm

Tyto tři řady podlah vyrábíme v šířkách od 150 do 290 mm a délkách od 1800 do 3000 mm.

Pro náročné klienty, architekty, designéry a všechny ty, kteří vyžadují atypické rozměry, je zde naše Řada podlah WISH, ve které jsme schopni vyrobit prakticky jakýkoliv rozměr, barvu i povrchovou úpravu na přání.

STRUKTURA POVRCHU

SELECT

Přírodní vzhled nejkvalitnější části dubu, použit je radiální řez a fládr. Povoleny jsou pouze malá, zdravá očka v barvě dřeva, bez nutnosti oprav. Najdeme zde přírodní, rostlou barvu dubu s barevnostními, růstovými vadami dřeva.

RUSTIC - JEMNÝ / NATUR

Vzhled je doplněn rostlými očky a zdravými suky do 20 mm, max. 3 ks na prkně, které mohou být prasklé. Ručně tmelené, černé nebo vypadlé suky jsou povoleny pouze do velikosti 15 mm. I v této kvalitě se můžou objevovat barevnostní rozdíly.

RUSTIC - STŘEDNÍ

Přirozený vzhled dřeva je podtržen zdravými suky do 45 mm, stejně tak i suky nezdravými, vypadlými, a to do velikosti 30 mm, max. 4 ks na prkně. Povoleny jsou rovněž opravené koncové trhliny do 300 mm a výraznější barevnostní rozdíly dřeva.

RUSTIC - VÝRAZNÝ

Vzhled dřeva je podtržen zdravými suky do 60 mm, stejně tak i suky nezdravými, vypadlými, a to do velikosti 40 mm. Jsou zde zvýrazněné středové trhliny (možné i přes celé prkno) a povoleny jsou i výraznější barevnostní rozdíly dřeva.

BAREVNÉ ŘADY

PURE

Podlahy Štipčák z barevné řady PURE jsou ošetřeny pouze čirými bezbarvými oleji, které se liší pouze ve výsledném stupni efektu lesku/matu. Výsledkem jsou odstíny blízké přirozeným barvám dřeva.

HONEY

Podlahy Štipčák z barevné řady HONEY jsou ošetřeny oleji v medově teplých zlatavých odstínech barev, které je povrchovou úpravou opalováním možné posunout až do temně karamelových.

COFFEE

Podlahy Štipčák z barevné řady COFFEE, jak již název napovídá, jsou ošetřeny oleji v kávově hnědých tónech barev, a to od jemných krémově světlých tónů až po syté tmavě hnědé odstíny barev.

NORDIE

Podlahy Štipčák z barevné řady NORDIE vycházejí ze skandinávského designu. Jsou ošetřeny oleji v jemných barvách, a to konkrétně v teplejších béžových, studenějších bílých a neutrálních šedých odstínech.

Od začátku naší „podlahové éry“ používáme kvalitní a přírodní oleje značky BIOFA. Její německý výrobce je na trhu bezmála 50 let, a to nás v našich začátcích přesvědčilo, že máme dát těmto olejům šanci. Tyto oleje mají po nátěru velmi přirozený vzhled a podtrhují tak krásu surového dřeva. Po celou dobu výroby jsme s těmito oleji spokojeni jak my, tak i naši zákazníci.

Belgický výrobce vysoce kvalitních olejů je na trhu bezmála 60 let. Do chvíle, než čeští zástupci této značky otevřeli naše dveře, jsme o něm ale neměli vůbec tušení. Po dlouhých jednáních a testech jsme se rozhodli do našeho „olejového portfolia“ přidat i tuto, exklusivní značku. Oleje nás přesvědčili díky svému unikátnímu, jednovrstvému systému. V současné době jsou oleje RUBIO pro svou kvalitu uznávané po celém světě. Samozřejmostí je také jejich složení: 100% přírodní ingredience. Zákazníci, kteří měli možnost si od nás tento typ oleje vyzkoušet, ocenili také širokou paletu nabízených barev.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY PODLAH

Tyto úpravy je možné realizovat na všechny podlahy z naší nabídky, popř. je i vzájemně kombinovat.
VĚDĚLI JSTE?

Firma Štipčák vyrábí podlahy již více než 30 let

Je to opravdu tak. Za ty roky jsme získaly spoustu zkušeností a díky nejmodernějším technologiím dnes vyrábíme podlahy, které se kvalitou mohou srovnávat s nejlepšími na celosvětovém trhu…

A PODLAHU JSTE SI JIŽ VYBRALI?

Dozvědět se co nejvíce o možnostech úprav povrchu se určitě hodí, ale začít je nejlepší hezky od podlahy. Tady máte pár tipů na kousky, které naši zákazníci kupují nejčastěji…

Dřevěná podlaha COFFEE BLACK Rustic – střední – tmavě hnědý tmel, kartáčovaná, podmořená

Podlaha COFFEE BLACK je laděna do tmavě hnědých až mahagonových tónů. Varianta RUSTIC-STŘEDNÍ má výrazný a přirozený vzhled směřující k rustikálnímu stylu. Povoleny jsou suky, trhliny, částečná běl a nachází se zde rostlé, zdravé suky, které mohou být vytmelené nebo vypadlé. Povrchová úprava KARTÁČOVÁNÍ krásně zvýraznila reliéf na povrchu dřeva, podlaha tak přiznává svůj přirozený původ a působí rustikálním dojmem. Je ideální tehdy, když chceme dosáhnout výraznějšího dojmu přírodního materiálu. Přidanou hodnotou je další povrchová úprava, a to TMELENÍ. Tento styl zvýrazňuje praskliny, suky a další přirozené povrchové „vady“ dřeva. Využíváme jej v případě, že chceme ještě více přiznat přirozený vzhled dřeva.
Voděodolná
Vhodné pro podlahové vytápění
Protiskluzová
Přívětivé klima
Nenáročné na údržbu

Dřevěná podlaha PURE MATNÁ Rustic – výrazný – černý tmel, otevřené praskliny, sekané fáze

Podlaha PURE MATNÁ je ošetřena bezbarvým olejem s efektem polomatného povrchu. Varianta RUSTIC-VÝRAZNÝ obsahuje velké, přirozené suky, praskliny i částečnou běl. Některé z nich jsou vyplněny tmelem kontrastního odstínu. Tato kvalita má velmi rustikální vzhled a vyznačuje se nezaměnitelným vzhledem. Jedinečnost této podlaze dávají otevřené praskliny, ještě více umocňující rustikální vzhled. K finálnímu vzhledu nás přivedlo TMELENÍ, které zvýrazňuje praskliny, suky a další přirozené povrchové „vady“ dřeva. Využíváme jej v případě, že chceme ještě více přiznat přirozený vzhled dřeva.
Voděodolná
Vhodné pro podlahové vytápění
Protiskluzová
Přívětivé klima
Nenáročné na údržbu

Dřevěná podlaha PURE MATNÁ Rustic – výrazný – motýlci, černý tmel, kartáčovaná

Podlaha PURE MATNÁ je ošetřena bezbarvým olejem s efektem polomatného povrchu. Varianta RUSTIC-VÝRAZNÝ obsahuje velké, přirozené suky, praskliny i částečnou běl. Některé z nich jsou vyplněny tmelem kontrastního odstínu. Tato kvalita má velmi rustikální vzhled a vyznačuje se nezaměnitelným vzhledem. Jedinečnost této podlaze dávají ručně zhotovené motýlkové spoje v místech prasklin. Velikost motýlků se liší dle velikosti prasklin a proto každé prkno je unikátním originálem. K finálnímu vzhledu nás přivedlo TMELENÍ, které zvýrazňuje praskliny, suky a další přirozené povrchové „vady“ dřeva. Využíváme jej v případě, že chceme ještě více přiznat přirozený vzhled dřeva.
Voděodolná
Vhodné pro podlahové vytápění
Protiskluzová
Přívětivé klima
Nenáročné na údržbu

Dřevěná podlaha COFFEE BLACK Rustic – výrazný – bílý tmel, extra kartáčovaná, opalovaná

Podlaha COFFEE BLACK je laděna do tmavě hnědých až mahagonových tónů. Varianta RUSTIC-VÝRAZNÝ obsahuje velké, přirozené suky, praskliny i částečnou běl. Některé z nich jsou vyplněny tmelem kontrastního odstínu. Tato kvalita má velmi rustikální vzhled a vyznačuje se nezaměnitelným vzhledem Povrchová úprava KARTÁČOVÁNÍ krásně zvýraznila reliéf na povrchu dřeva, podlaha tak přiznává svůj přirozený původ a působí rustikálním dojmem. Je ideální tehdy, když chceme dosáhnout výraznějšího dojmu přírodního materiálu. Přidanou hodnotou je další povrchová úprava, a to TMELENÍ. Tento styl zvýrazňuje praskliny, suky a další přirozené povrchové „vady“ dřeva. Využíváme jej v případě, že chceme ještě více přiznat přirozený vzhled dřeva. Finální podobu dává poslední povrchová úprava - OPALOVÁNÍ. Díky tomu se barva podlahy posunula z medově zlatavých odstínů do tmavších, karamelově hnědých. No a výsledek? Naprosto ojedinělý vzhled, který není ničím jiným zaměnitelný.
Voděodolná
Vhodné pro podlahové vytápění
Protiskluzová
Přívětivé klima
Nenáročné na údržbu

Dřevěná podlaha NORDIE SHADOW Rustic – střední, hnědý tmel, kartáčovaná, katrovaná

Podlaha NORDIE SHADOW je laděna do studenějšíchch, šedých tónů a vznikla pro všechny příznivce „Scandi“ stylu. Varianta RUSTIC-STŘEDNÍ má výrazný a přirozený vzhled směřující k rustikálnímu stylu. Povoleny jsou suky, trhliny, částečná běl a nachází se zde rostlé, zdravé suky, které mohou být vytmelené nebo vypadlé. Povrchová úprava KARTÁČOVÁNÍ krásně zvýraznila reliéf na povrchu dřeva, podlaha tak přiznává svůj přirozený původ a působí rustikálním dojmem. Je ideální tehdy, když chceme dosáhnout výraznějšího dojmu přírodního materiálu. Povrchová úprava KATROVÁNÍ dodala povrchu specifickou drážkovanou strukturu a díky tomuto narušení je podlaha méně náchylná k poškození povrchu. Povrch pak posouvá vzhled podlahy ještě více do vintage stylu. Tato úprava je ideální, pokud chceme dosáhnout „starého vzhledu“ podlahy, blízkého surovému dřevu. Přidanou hodnotou je další povrchová úprava, a to TMELENÍ. Tento styl zvýrazňuje praskliny, suky a další přirozené povrchové „vady“ dřeva. Využíváme jej v případě, že chceme ještě více přiznat přirozený vzhled dřeva.
Voděodolná
Vhodné pro podlahové vytápění
Protiskluzová
Přívětivé klima
Nenáročné na údržbu