Drobečková navigace

Úvod > Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Dubové dřevěné podlahy

V Javorníku vyrábíme třívrstvé dřevěné podlahy, které odhalují skrytou krásu a charakter dřeva. Záleží nám na tom, abychom se dřevem pracovali s úctou, jíž si zaslouží, a zachovali tak jeho pozitivní energii. Pro výrobu podlah volíme nejčastěji dub, který se k tomuto účelu hodí nejlépe.

Výroba dřevěných podlah

Rozhodli jsme se investovat naše úsilí do výroby produktů, z nichž mají lidé radost a dlouhodobý užitek. Proto se primárně soustředíme na třívrstvé dřevěné podlahy, které se nám osvědčily. V maximální míře totiž eliminují běžné nevýhody dřevěných podlah z jednoho kusu a zachovávají přitom přírodní charakter dřeva, které do interiéru vnáší pocit tepla.

Celý proces výroby dubových třívrstvých podlah u nás máme pod kontrolou. Naše výroba je šetrná a ekologická. Využíváme letité zkušenosti s výrobou řeziva, opatrně ho sušíme a k samotné výrobě používáme nejmodernější technologie.

Dekory dřevěných podlah

Připravili jsme pro vás tři dekory dubových třívrstvých dřevěných podlah:


Zobrazeny 3 položky
Zobrazeny 3 položky

Skladba podlahy

Naše třívrstvé podlahy nabízíme ve dvou variantách konstrukce: DDD (dub-dub-dub) a DSD (dub-smrk-dub.)

Symetrická konstrukce našich podlah, kde vrchní ( nášlapná)vrstva je stejně silná, jako spodní třetí vrstva ( protitahová), eliminuje nevýhody parket či podlahových prken vyrobených z jednoho kusu. To znamená, že v maximální míře odstraňuje tvorbu spár vlivem změn teploty a vzdušné vlhkosti. Tuto vlastnost podporuje také střední vrstva, která je vyrobená z masivního smrkového případně dubového dřeva a konstrukčně vložena v úhlu 90 stupňů. Vše je slepeno lepidlem bez formaldehydu. Nabízíme vám tímto ekologický, přírodní produkt pro zdravé bydlení se snadnou údržbou, který je celý vyrobený v naší firmě a pod naším dohledem.

Nákres trojvrstvé podlahy

Třívrstvá podlaha

Pojďte přivonět ke dřevu

Rádi vás do naší dřevařské výrobny zavedeme. Vše začíná s dubovou kulatinou, kterou rozřežeme na řezivo. Z něho vyrobíme lamely, které sušíme. Když jsou lamely připravené a dobře usušené, lepíme je do tří vrstev. Dubové třívrstvé lamely pak opracujeme, povrchově upravíme a máme hotovo.

Jako pomocníky si vybíráme nejmodernější výrobní stroje, které jsou ekologicky šetrné. Používáme také ekologická lepidla, nezávadné laky a oleje. Výrobní technologie a postupy jsme si z velké části sestavili sami na základě našich zkušeností se zpracováním dubové suroviny.

Použití dřevěných podlah

Dřevěné podlahy, zejména ty dubové, jsou prověřené staletími. Není výjimkou najít zachovalou dvousetletou nebo třísetletou dřevěnou podlahu, na níž můžete obdivovat dekor dřeva. I dnes má dřevo v interiéru své uplatnění – hodí se do rekonstruovaných domů, do moderních staveb, do kanceláří nebo průmyslových prostor.

Vyberte si svoji novou podlahu z dubového dřeva nebo nám zavolejte, pokud potřebujete poradit.